Przeglądając projekty kuchni w internecie, czy też magazyny poświęcone aranżacji wnętrz, można odnaleźć wiele ciekawych pomysłów na design i dekorację kuchni. Co sprawia, że kuchnie z tych czasopism wyglądają dla oka tak przyjemnie? Przedstawiamy kilka porad, które mogą zainspirować Cię do stworzenia w Twoim domu wyjątkowej kuchni.

_MGL8458_wm meble na wymiar warszawa

Trzy kolory: Kuchnia

Kolor pozostaje jednym z najtańszych sposobów na odświeżenie starej lub wzbogacenie nowej kuchni poprzez nadanie jej unikatowego charakteru. Chodzi tutaj jednak o coś więcej niż posłużenie się pojedynczym jaskrawym kolorem. Sekretem designerów jest posłużeniem się zasadą palety trzech kolorów.

  • Kolor 1 – kolor główny:

To dominujący kolor istniejący w kuchni, którego nie nie da się wymienić bez remontu. Najczęściej oznacza to kolor blatu i szafek. Zaliczyć do niego można zarówno wyposażenie jak i wystrój kuchni w zależności od jej proporcji i walorów.

  • Kolor 2 – kolor tła:

Kolor neutralny twojego wyboru, który współgra z Kolorem1. Często wybierany głównie na ścianę kuchenną. Ten kolor pełni funkcję ”tła” kuchni dlatego często, choć nie zawsze jest kolorem najdelikatniejszym i najmniej rzucającym się w oko.

  • Kolor 3 – kolor detalu:

Kolor, który sprawia, że twoja kuchnia jest inna od wszystkich. Często odważna i niespodziewana barwa. Użyj jej na dodatkach kuchennych, by zaakcentować design i najciekawsze elementy wystroju. Możesz ją zastosować na stołkach barowych, wazach, garnkach, czy też dekoracyjnym fragmencie ściany.

Wszystkie kolory powinny być dobrane zawczasu — zanim przejdziesz do działania. Pomoże Ci to oszczędzić czas i pieniądze, gdyż nie narazisz się na koszta związane ze zmianą zdania dotyczącą jednego z kolorów.

20150513_201504 (2)

Nowoczesne meble kuchenne

Produkcja mebli kuchennych rozwinęła się w ostatnich latach, oferując wiele ciekawych rozwiązań, z których warto skorzystać. Nowe materiały i patenty cechuje ergonomiczność i funkcjonalność. Nawet jeżeli bliższy Ci jest tradycyjny wystrój kuchni, nie musi to stać na drodze do wyposażenia kuchni w nowoczesne rozwiązania, gdyż wiele z nich nie wchodzi w drogę wybranemu przez ciebie designowi.

3_wm

Meble kuchenne dopasowane na wymiar

Czasy, w których buduje się obok siebie rzędy takich samych bloków, wypełnionych mieszkaniami o takim samym metrażu z takim samym rozkładem pokoi już dawno minęły. Dziś, domy i mieszkania budowane według unikatowych projektów architektonicznych oferują przestrzenie o różnych wymiarach, dzięki którym każdy dom posiada swoją własną tożsamość. Przez to, że kuchnie posiadają bardzo indywidualne wymiary, gotowe meble nie dopasują się do nich tak, by efektywnie zagospodarować przestrzeń. Takie ergonomiczne wykorzystanie przestrzeni umożliwiają jedynie meble stworzone na wymiar do Twojej kuchni.

Data modyfikacji: Marzec 10, 2016

You May Also Like

ABC Kuchnie © 2015

”gansa.pl

Top