Remontowanie starej lub projektowanie nowej kuchni to duży projekt, na którego efekt końcowy składa się duża ilość czynników, które warto rozważyć przed przystąpieniem do działania. Warto poznać kilka najczęstszych błędów renowacyjnych i projektowych, by samemu móc ominąć je szerokim łukiem i stworzyć kuchnie na wymiar swoich marzeń.

meble kuchenne na wymiar

Kuchenny trójkąt bermudzki

Projektowanie kuchni nie jest zadaniem łatwym w porównania do projektowania innych pomieszczeń domowych. Nie zawsze kuchnia ma takie wymiary, jak byśmy tego chcieli, a lista rzeczy, jakie powinny się w kuchni znaleźć, nie jest krótka. O ile czasem będzie trzeba iść na kompromis, należy pamiętać, by droga pomiędzy trzema głównymi punktami kuchni była wolna. Tymi punktami są: Zlew, Lodówka, Kuchenka. To pomiędzy tymi trzema punktami będziesz się poruszał nieustanie, dlatego jakiekolwiek błędy projektowe jak: zbyt wąskie przestrzenie, drzwi lodówki otwierające się w nie tę stronę i wystające uchwyty szafek mogą stać się niezwykle uciążliwe. W kuchni często ma się do czynienia z gorącymi potrawami, tłuszczami i naczyniami dlatego unikanie nieumyślnego budowania przeszkód w „trójkącie” jest szczególnie ważne.

ekskluzywne meble na wymiar

Miejsce dla wszystkich

Pozostając w temacie przestrzeni. Pamiętaj, że jest to przestrzeń użytkowa i przygotowując w niej posiłki, potrzebne będzie ku temu miejsce. Łatwo czasem przeoczyć ten fakt w trakcie urządzania kuchni i zastawić całą przestrzeń blatów robotami kuchennymi, ociekaczami, chlebakiem, ekspresem na kawę, miską na owoce i innymi. Potem okazuje się, że nie ma miejsca, by swobodnie pokroić składniki na obiad. Przestrzeń to jednak więcej niż tylko miejsce na przygotowanie posiłku. Przestrzeń to relaks i spokój. W swojej kuchni spędzisz sporo czasu, dlatego warto urządzić ją tak, by było to miejscem odpoczynku. Jeżeli proste, nieskomplikowane przestrzenie są tym, czego szukasz, najprawdopodobniej kuchnia w stylu minimalistycznym będzie rozwiązaniem dla Ciebie.

meble na wymiar do kuchni

Nigdy zbyt mało szafek

W centrach handlowych można spotkać całe sklepy poświęcone kuchennym urządzeniom i wyposażeniu. I wszystkie te przedmioty, będą musiały pomieścić się w kuchennych szafkach. Brak miejsca oznacza nie tylko zagracenie przestrzeni kuchennej, ale utrudni praktycznie każdą kuchenną czynność. Mało miejsca w szafkach oznacza, że żeby sięgnąć po jeden garnek, będzie trzeba wyjąć trzy blokujące do niego drogę, a potrzebne w danym momencie kuchenne narzędzie zniknie na dnie zagraconej szuflady. Odpowiedzią na ten problem, są meble kuchenne na wymiar. Dlaczego? Meble robione na zamówienie mogą pokryć 100% dostępnej przestrzeni. Używając gotowych szafek kuchennych, pozostawia się najczęściej przestrzeń nad szafkami, bądź pomiędzy szafkami a ścianą, która mogłaby być wykorzystana, jako przestrzeń wewnątrz szafki, o ile zdecydujemy się na meble na zamówienie.

Warto zastanowić się przy wyborze kuchni i poszukać inspiracji, które odpowiadałyby Twoim indywidualnym potrzebom. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi realizacjami i projektami.

Data modyfikacji: Maj 31, 2016

About Redaktor

You May Also Like

ABC Kuchnie © 2015

”gansa.pl

Top