Nowoczesne meble kuchenne

Jako producent mebli kuchennych, jak mało kto znamy się na nowoczesnych patentach i współczesnych rozwiązaniach, które umożliwiają projektowanie niezwykłej i komfortowej przestrzeni kuchennej. Nasze kuchnie na wymiar, są dzięki temu bezpieczniejsze, piękniejsze, łatwiejsze w utrzymaniu porządku, oraz bardziej funkcjonalne. Zapraszamy do zapoznania się z nowoczesnymi meblami kuchennymi, które mogą wzbogacić każdą przestrzeń kuchenną i uprzyjemnić codzienne kuchenne czynności.

producent mebli kuchennych artykuł

Wyspa kuchenna

We współczesnej kuchni potrzebujesz miejsca na lodówkę, piekarnik z kuchenką, zlewozmywak, oraz blat kuchenny o powierzchni wystarczająco dużej, byś mógł pomieścić na nim kilka podstawowych urządzeń kuchennych i zapewnić jednocześnie wystarczającą ilość miejsca na komfortowe przygotowanie posiłku. Umieszczenie wszystkich tych elementów wzdłuż pojedynczej ściany kuchni może okazać się problematyczne. Z rozwiązaniem przychodzi wyspa kuchenna.

Jakie możliwości oferuje wyspa w kuchni?

Wyspa kuchenna jest konstrukcją z szafek kuchennych, blatu, oraz innych elementów — która jest odrębną konstrukcją, oddzieloną od zabudowy kuchni umiejscowionej wzdłuż ścian. Projektowanie kuchni z wyspą umożliwia wiele wymiernych korzyści. Jest to rozwiązanie bardzo funkcjonalne oferujące dodatkową przestrzeń wewnątrz szafek kuchennych, jak i zapewniająca dodatkowe miejsce na blacie. W zależności od Twoich potrzeb wyspa taka może składać się jedynie z szafek kuchennych i blatu — lub może zostać wyposażona w zabudowany wewnątrz zlewozmywak, lub kuchenkę wraz z wiszącym nad nią okapem. Wykonując codzienne czynności kuchenne na wyspie, możesz być zwrócony na pomieszczenie, na które otwarta jest kuchnia — zamiast być ciągle zwróconym twarzą do ściany. Taki projekt umożliwia również wygodniejsze współdziałanie większej ilości osób w kuchni oraz zapewnia swobodniejsze poruszanie się wzdłuż kuchennego trójkąta.

Szafki narożne Le Mans i Magic Corner

Szafki narożne ze względu na swoje położenie były często piętą achillesową każdej kuchni. Dotarcie do najgłębiej osadzonego w nich garnka wymagało często nie lada akrobacji i — powiedzmy sobie szczerze — nie było wygodne ani praktyczne. Rozwiązaniem dla tej sytuacji są systemy Le Mans i Magic Corner – dostępne dla kuchni na wymiar.

prezentacja Le Mans oraz Magic Corner do szafek narożnych

Na czym polegają systemy szafek narożnych Magic Corner i Le Mans?

To mechaniczne systemy wysuwanych na szynach półek lub koszy połączonych z ramą na froncie szafki – dzięki temu, w trakcie otwierania drzwi szafki, jednym płynnym ruchem wysuwają się również koszyki lub półki zwane „nerkami” – ze względu na charakterystyczny kształt fasolki. Umożliwia ci to wygodny, szybki dostęp do przedmiotów przetrzymywanych wewnątrz, bez konieczności schylania się, ani sięgania na sam koniec szafki.

Widoczne na zdjęciu ramy wokół każdej z półek, pomagają zatrzymać naczynia lub inne przedmioty w miejscu, nawet w przypadku, w którym otworzysz szafkę gwałtownym ruchem. Dzięki wykonaniu szafek kuchennych z systemem Magic Corner lub Le Mans na zamówienie do Twojej kuchni, będą one wysuwać się płynnie i cicho, a ich otwarcie nie będzie cięższe od otwarcia zwykłej szafki Cargo.

Nowoczesne meble kuchenne – Apartament 60m2 Warszawa Śródmieście (1)

Meble na wymiar do kuchni — Fronty Lakierowane MDF

MDF (ang. Medium-Density Fibreboard) to inaczej płyta pilśniowa o średniej gęstości i jest ona jednolitym, wygodnym w obróbce nowoczesnym materiałem stolarskim. Nie należy jej mylić z przestarzałą i kruchą płytą wiórową. MDF stosowany do aranżacji nowoczesnych przestrzeni kuchennych stał się jednym z ulubionych materiałów wśród konsumentów urządzających swoje wymarzone kuchnie na zamówienie. Zarówno z estetycznego, jak i praktycznego punktu widzenia, MDF jest świetnym wyborem podczas projektowania ekskluzywnych mebli na wymiar.

Co sprawia, że MDF jest tak popularny?

Płyta MDF dzięki swojej wszechstronności umożliwia wykonywanie z niej frontów do szafek kuchennych w wielu wymiarach, kształtach i kolorach. Bez względu na metraż kuchni, a także projekt, rozmieszczenie i ilość szafek kuchennych – korzystając z MDF-u uzyskasz gładkie, jednolite w kolorystyce, odcieniu i fakturze fronty — w takiej ilości, w jakiej potrzebujesz. Dodatkowo nowoczesne meble kuchenne z MDF-u charakteryzują się wysoką odpornością na wilgoć, zmiany temperatury i uszkodzenia mechaniczne – które są w kuchni obecne prawie przy każdym jej użytkowaniu. Czynniki te mogą mieć negatywny wpływ na wiele materiałów gorszej jakości — wypaczając je po pewnym czasie lub zmieniając miejscami ich odcień. Lakierowanie frontów MDF utrzymuje je w wysokim połysku, ale umożliwia również uzyskanie wersji matowej, jeżeli taki efekt pragniesz uzyskać w swojej kuchni.

Zabudowany piekarnik – Przyjazne projektowanie kuchni

Niektóre rozwiązania są z nami tak długo, że nie widzimy już ich najoczywistszych wad. Tak na przykład jest z piekarnikiem w kuchni, który od zawsze znajdował się pod kuchenką, a więc na wysokości naszych kolan. Pieczenie w nim związane było z ciągłym schylaniem się lub kucaniem – nawet tylko po to, by zobaczyć, w jakim stanie znajduje się obecnie przygotowywane przez nas danie. Nawet mniej wygodne okazywało się jednak wciąganie z niego gorącego, żaroodpornego naczynia. Kuchnie ekskluzywne — jakie projektujemy w ABC Kuchnie — dają Ci możliwość wyboru zabudowanego piekarnika.

kuchnie na wymiar Space Tower firmy BLUM

Czy wysoka zabudowa piekarnika jest możliwa w mojej kuchni?

Projektowanie kuchni ściśle związane jest z dostępnym metrażem przestrzeni pod kuchnię, jak również wieloma innym elementami. Czy okna umożliwiają wysoką zabudowę kuchni? Czy znajdzie się w niej miejsce na wszystkie inne elementy? Dopiero znając wszystkie permeametry oraz wymagania naszych klientów możemy odpowiedzieć na takie pytanie. Klienci coraz częściej pytają nas o takie rozwiązanie, jakim jest wysoka zabudowa piekarnika. Wiąże się to z rosnącym w Polsce trendem związanym z aranżacją kuchni, jako miejsca wygodnego, funkcjonalnego i dostosowanego do codziennego użytkowania.

ABC Kuchnie © 2015

”gansa.pl

Top